Seat, Leon ailesinin en güçlü modeli olan Cupra’yı güncelledi. 2017’de ülkemizde satışa sunulacak olan yeni Leon Cupra beklentileri yükseltmeyi hedefliyor. 

300 HP gücünde 2.0 TSI motoruyla yeni Leon CUPRA sadece serinin en üst modeli değil, aynı zamanda SEAT’ın ürettiği tüm seriler içerisindeki gelmiş geçmiş en güçlü model olma özelliğini taşıyor. Bu versiyonda öncekine göre hem motor gücü 10 HP (290’dan 300’e) artırılmış, hem de azami tork değeri 350 Nm’den 380 Nm’ye yükseltilmiş. Bu değerler, 1.800 – 5.500 d/dak gibi geniş bir aralıkta temin ediliyor.

Leon CUPRA‘da, adaptif şasi kontrolü (DCC), progresif direksiyon sistemi ve ön diferansiyel kilidi standart olarak sunuluyor. Yüksek teknolojik özelliklerin yer aldığı Leon CUPRA, yenilenen Full LED far tasarımına ilave olarak eklenen LED ön sis farlarının, ön ızgara yapısıyla birleşmesiyle gücünü görüntüsüne aktarıyor. CUPRA’ya özgü siyah arka spoiler, kırmızı fren kaliperleri, koyu karartılmış arka camlar ve iki oval egzoz borusu otomobilin kendine has karakterini daha da vurguluyor. Yeni Leon CUPRA’da 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar ve CUPRA süspansiyonlar da standart olarak sunuluyor. Güvenlik özelliklerini tam olarak içinde barındıran CUPRA’da özel olarak geliştirilen ön, yan, perde ve diz hava yastıkları da mevcut.

CUPRA Sürüş Profili (CUPRA Drive Profile ) sayesinde CUPRA’nın dinamik nitelikleri sürücünün zevkine göre uyarlanabiliyor. Beş mod içinden seçim yapılabiliyor: Bu modlar, Comfort, Sport, Eco, Individual (Bireysel) ile CUPRA modu.