Yüksek hız denemeleri, geliştirme aşamasında gereklidir diyor Lucid.

Günden güne Air luxury EV’nin üretimine yaklaşırken, Lucid Motors arabanın hız yeteneklerini gözler önüne serdi. Konsept araca roll cage yerleştirildi ve pistte zor bir performans testine tabi tutuldu. Artık işlerin oldukça ciddi bir hal aldığını söyleyebiliriz.

TCR Ohio oval pistinde gerçekleştirilen sürüşte oldukça ilginç sonuçlar elde edildi. Lucid’e göre araç 217mph(350kmh) hıza ulaştı ve bu elektronik olarak sınırlanmış son hız değeriydi. Lucid, sanal veya statik testlerde asla ortaya çıkmayan ve gerekli olan bazı iyileştirmeleri görmede oval pistin çok önemli olduğunu söylüyor. Artık prototip araç kendi limitlerine ulaştı. Bundan sonra Lucid pistlere daha gelişmiş bir araçla gelecektir. Lucid, limitleri zorladığı denemesinin videosunu da paylaştı.

Lucid, ayrıca 200mph(321kmh) üzerinde hız yapmanın yeşil değerlerinin aksine olmadığını söylüyor. “Yüksek hız kapasiteli, yüksek verimli bir araç yapmak misyonumuzdan ödün vermez. Tam aksine, maksimum menzil elde etmeye odaklanmak, yüksek güç ve başarılı bir aerodinami sağlıyor.”