Mercedes, ürün gamında ki en büyük ve en küçük sedanlarını Şanghay Otomobil Fuarında gösterecek.

2017 Şanghay Otomobil Fuarı, Mercedes’in en yeni modellerini tanıtacağı bir fuar olacak. Üstelik bu tanıtacağı yeni modellerin bir ortak özelliği var: İkisi de markanın en’leri. Markanın en büyük sedan unvanı hepimizin bildiği üzere S-Class. En küçük olan ise “Concept A Sedan”. İki araçta önümüzde ki hafta fuarda tanıtılacak. Ancak Mercedes, şimdiden S-Class ile ilgili bir teaser yayınladı.

Yeni S serisine baktığımızda, aracın ön tarafının çoğunlukla aynı göründüğünü söyleyebiliriz. Ancak farlarda bir farklılık göze çarpıyor. Tek bir kalın çizgi halinde ki LED’in yerini, üçlü ince LED çizgiler almış. Ayrıca ön tamponun üst kısmının da güncel modelden biraz daha farklı şekillendiğini söyleyebiliriz. Ancak yeni S serisi yenilenmiş tasarımından çok “yenilikleriyle” ön plana çıkacak.

Bu tür yenilenmeye inanmak için bir başka sebebimiz daha var. Geçtiğimiz yaz, üretim planı sızmıştı ve burada 2017 yılının başlarında “makyajlı S serisi” gösteriliyordu. Resmi Mercedes duyurusuna göre de makyaj operasyonuyla arabaya kayda değer yükseltmeler yapıldı. S serisinin yeni iç mekan ve yardım sistemlerine sahip olacağı söyleniyor. Bu yardım sistemlerinin yarı otonom sürüşle ilgili olduğunu düşünüyoruz. Şirket, yeni motorların da gösterileceğini söylüyor ancak bu motorların küresel olarak kullanılacağına dair bir şey söylemiyor. Şanghay’da, S serisinin yanında S63 ve S65 AMG modelleri de sergilenecek.

Konsept A sedan ile ilgili pek bilgi verilmedi. Ancak ismi göz önüne alındığında, Mercedes’in gelecekte  ki kompakt otomobillerinin bir ön izlemesi olacağını söylersek pek de yanlış konuşmuş olmayız sanırım. Mercedes, yapacağı medya gecesinde daha fazla bilgi verecektir.