Bir Monster kamyonunda öne doğru atılan ilk başarılı taklanın aslında bir rastlantı olması… 

Lee O’Donnell’in Las Vegas’taki 2017 Monster Jam Dünya Finali’nde Mad Scientist kamyonuyla attığı başarılı ön taklasını görmüşsünüzdür. Muhteşemdi değil mi? Aynı zamanda da plansızdı.

“Önceden de öne takla atmaya çalışıyorduk. Ancak olayın bu şekilde sonuçlanacağını düşünmemiştim. Arka tekerlerin üstünde gidiyorduk. Rampaya vurduk, önce ön tamponun üstüne ardından tekrar tekerlerin üstüne” dedi O’Donnell olaydan bir kaç gün sonra. “Belli ki hızımız biraz fazlaydı.Bu yüzden daha iyi bir sonuç aldık.”

Sonrasında da “mutlu” bir kaza. Bu videodan etkilenmemek elde değil. Tüm videoyu dikkatli bir şekilde izleyin ve O’Donnell’in, gaz ve frenle 1500 beygirlik Monster kamyonunu havada nasıl “dans ettirdiğini” kendi gözlerinizle görün. “Büyük ihtimalle bunu 1000 kez izledim ve hala inanamıyorum” diyor O’Donnell. Ben de seninle aynı kanaatteyim…

Bahse girerim ki O’Donnell’in yaptığı hareket tekrar denenecektir. Artık Monster Jam’de ki insanlar bunun mümkün olduğunu biliyorlar ve daha çok sürücünün bunu deneyeceğini hissediyorum. Hepsinin orada güvende olmasını temenni ediyoruz.