Ghost Games, yeni Need For Speed oyununun ilk görselini yayınladı.

Yıllardır oynadığımız ve her yeni oyun çıkaracağını duyduğumuzda “bu sefer olacak” dediğimiz Need For Speed serisinin geliştiricisi Ghost Games, yeni oyununun ilk görselini yayınladı. Görsele geçmeden önce 2015 Need For Speed’e dönmek istiyorum. Büyük bir umutla aldığım oyunu bitiremeden bırakmak durumunda kaldım. Sanırım bu oyunla ilgili yeterli ipucunu veriyordur size. Oyunun grafiklerinin ve görüntüsünün muhteşem olmasına karşın hikayesi ve dinamikleri maalesef sıkıcıydı. Halbuki çok umutluydum bu oyundan. Oyunun tamamen gece geçmesi benim gibi bazı kişiler için çok sorun olmasa da bazı kullanıcılar için büyük bir sıkıntıydı. Ancak sanırım herkesin hemfikir olduğu bir konu vardı ki o da oyunun sürekli internet bağlantısı istemesiydi. Korsan oyuna karşı geliştirilen bu yöntem oynanışı çok baltalıyordu.

Yeni oyunumuza geçecek olursak, görselde gördüğümüz üzere oyunda gündüze dönüldüğünü gösteriyor (Ah ah nerde Most Wanted). Bir önceki oyunumuz tamamen gece geçiyordu (Underground da olur).  Ayrıca resimde oyunun resmi tanıtım tarihi olan 2 Haziran’ı da görebiliyoruz. Oyunda iki büyük eklentinin olacağını da söyleyebiliriz. Birincisi oyun artık sadece kusursuz asfaltta veya kaldırımlarda oynanmayacak. Görselde göründüğü üzere artık daha tozlu toprak yollarda da sürebileceğiz. Ancak eminim ki kimse Supra’sını toprak yola sokup kirletmek istemez, zaten sürekli tamponu da vurursunuz bir yerlere. Bu sebeple oyuna off-road araçlarının da ekleneceğini düşünüyoruz.

image.img                                               (Görsel 2015 Need For Speed’e aittir)

İkinci büyük değişikliği ise oyunun artık sürekli bir internet bağlantısı istemeyecek olması (Çok şükür). Bu da demek oluyor ki 2015 Need For Speed’de olduğu gibi siz top speed denemesi yaparken önünüze yanlayan biri çıkmayacak (Böyle yazınca bunun gitmesi kötü olmuş gibi görünüyor ama inanın oyunu çok baltalıyordu). Yani artık single player oynayabileceksiniz ve server çökmesi gibi sorunlar sizi ilgilendirmeyecek.

Son olarak, oyunun modifiye ve polis sistemini de koruduğunu ve geliştirdiğini söylemeliyiz. Zaten 2015’de hali hazırda detaylı ve kaliteli olan modifiye dinamiği yeni oyunda biraz geliştirmeyle önümüze tekrar sunulabilir. Polis kovalamacalarınında eskisinden daha aksiyonlu olacağını söyleyebiliriz. Oyunun tanıtımını ise  EA Play etkinliğinde göreceğiz.