Nio, yoğun talep üzerine daha çok EP9 üretmeye karar verdi.

Nio EP9’u hatırlıyor musunuz? Eminim ki hatırlıyorsunuzdur. 1000 megawatt güce sahip olan, eski dilde 1341bg, ve 0-200 hızlanmasını Mazda MX-5’in 0-100 hızlanmasından daha hızlı gerçekleştiren bir elektrikli otomobildi. Ona sadece elektrikli otomobil dememiz haksızlık olur çünkü kendileri Nürburgring ve Circuit of the America pistlerinin rekortmeni olmaktadır. Kolayca unutulacak bir araba değil…

Nio, bu arabadan sadece 6 tane üretmeyi ve sadece kendisine yatırım yapmış kişilere satmayı planlıyordu. Dünyada ki zengin otomobil severler bu durumdan hoşnut değildi çünkü EP9 sadece Çin pazarına özeldi ve üretilen 6 adette satılmıştı. Ancak görünen o ki daha fazla üretmesi için Nio’nun telefonları oldukça fazla kez çaldırılmış.Nio, bu hafta düzenlenen Şanghay Otomobil Fuarında 10 adet daha EP9 üreteceğini duyurdu. Üretilecek olan modellerin tanesinin 1.48 milyon dolara(büyük ihtimalle vergisiz fiyatı) satılacağını duyurdu.

Nio, araçların sipariş üzerine yapılacağını söylüyor. Ancak araçların Çin pazarının dışına çıkıp çıkmayacağıyla ilgili her hangi bir bilgi yok. Umarız Avrupa’ya da satış yaparlar ve hatta belki de Türkiye’de de bir EP9 görürüz.