Bir Mercedes E63 AMG Estate almak istiyorsunuz ancak yeterince paranız yok mu? Sizleri yeni bir alternatifle tanıştıralım: Skoda Octavia vRS 245.

Hızlı station wagon’lar ilginizi çekiyor ancak yeterince paranız yok mu? Mercedes-AMG E63 Estate ve RS6’nın fotoğraflarına sürekli bakıyorsunuz ancak almak nasip olmadı mı? Skoda sizlere yeni bir alternatif sunuyor…

İşte karşınızda “yüksek güçlü” makyajlı Octavia vRS 245. İsmini de 245hp 2.0 litrelik motorundan alıyor. Araç yerini aldığı versiyonundan 15hp daha güçlü, vRs 230. Bu da demek oluyor ki yapılmış en güçlü Octavia’dır kendileri. Evet günümüz şartlarında kulağa pek de güçlüymüş gibi gelmiyor ancak eğlence için gayet yeterli bence. 0-100 değeri 6,7 saniye olan aracın en yüksek hızı ise 249 kmh. Aracın 6 ileri manuel şanzımanla veya 7 ileri DSG ile tercih edebilirsiniz.vrs245_2Önden çekişli olan vRs 245, önceki versiyonundan bir tık daha geniş. Elektronik kontrol edilen VAQ diferansiyel standart olarak sunuluyor. Araç da bir de “sport” modu bulunuyor ve ESC dahil bazı şeyleri “biraz eğlence için” kapatabiliyorsunuz. Skoda Dinamik Şasi Kontrolü(DCC) ise isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

245’in yüzü geçen ay makyajlanan Octavia’ya nazaran biraz farklı. Yeni farları, iç mekan teknolojisi, aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra 245, alcantara spor koltukları ve sportif bir direksiyon simidiyle fark yaratıyor. Ayrıca özel tamponlar ve çamurluklar da dikkat çeken diğer hususlar.vrs245_3

Şu an için herhangi bir fiyat yok önümüzde ancak vRs 230’ün nispeten uygun bir fiyatı vardı. Octavia vRs 245’i bir sonraki ay Cenevre Otomobil Fuarı‘nda göreceğiz.