Tüm Dünya’da otomobil severleri bir araya getirmeyi hedefleyen Driven, Apple iOS için piyasaya çıktı.

Hiç kuşkusuz ki otomobiller günü geldiğinde hemen herkesin ilgi alanına giriyor. Bugün Dünya üzerinde 1 milyardan fazla otomobil bulunuyor ve yeni bir otomobil almak isteyen insanların %80’i araştırmasına mobil cihazlar üzerinden başlıyor. Bu gerçeği gören bir grup Türk girişimci Driven isimli uygulama ile bu ihtiyaca cevap vermek için kolları sıvamış.

5-5-device-1Kısaca Driven, eski ve yeni tüm otomobiller hakkında her şeyi takip edebileceğiniz ve benzer zevklere sahip insanlarla konuşabileceğiniz yeni bir araba topluluğu. Uygulamada şimdiden 150’den fazla araba markası ve 9000’e yakın model bulunmakta. İlgilendiğiniz arabaların yüksek çözünürlüklü resimlerini görüntüleyip, araç hakkında detaylı bilgi edinebildiğiniz gibi merak ettiklerinizi diğer insanlarla danışabiliyorsunuz. Eğer daha araba alma planınız yok ise uygulama içerisinden istediğiniz arabalar ile bir rüya garajı oluşturmakta mümkün.

Driven’ın kurucusu çocukluğundan beri arabalara çok meraklı olup uygulamayı aslında kendi ihtiyacını gidermek için geliştirmiş. Bugüne kadar yeni arabaları kolay takip edebileceği ve markaların tüm model gamını inceleyebileceği bir uygulamanın olmayışından yola çıkan Emre Aksoy’un çok doğru bir tespit yaptığı da ispatlanmış; zira uygulama piyasaya çıkmasının ertesi günü Apple App Store’da en beğenilen uygulamalar arasında girmiş.

Şimdilik yalnızca iOS için geliştirilen uygulamanın kısa süre sonra Android versiyonu yayınlanacak. Eğer siz de otomobillere meraklıysanız uygulamayı şu linkten indirebilirsiniz: http://www.drivenapp.io