Peugeot 3008 Avrupa’da yılın otomobili unvanına layık görüldü.

Çıkışının ardından gerek i-cockpit’i ilk kullanan araba olması, gerek iddialı görünüşüyle Peugeot 3008 dikkatleri üzerine toplamıştı. Bu başarılı çalışmanın bir ödülü olarak Peugeot 3008 “Avrupa’da yılın otomobili” unvanına layık görüldü.

Finale kalan diğer otomobillerden Alfa Romeo Giulia ikinci, Mercedes-Benz E-Class’da üçüncü sırada yer aldı. İlk üçe giremeyen ancak finale kalma başarısı gösteren diğer otomobiller ise Volvo S/V90, Citroen C3, Toyota C-HR ve Nissan Micra.

Peugeot oy veren kişilerin çoğundan istikrarlı puanlar topladı.Tamamını buradan görebileceğiniz oylama sonucunda görüldüğü üzere Peugeot, hoş kabini ve aktarma organlarında ki seçimiyle oy verenlerin takdirini kazandı.Peugeot-3008-GT-7Alfa’da neredeyse tüm oy verenler tarafından “gerçek bir sürücü arabası” olarak yorumlandı ancak bu ödülü alabilmesi için bundan fazlası gerekiyordu. Ayrıca Alfa çok fazla alternatif güç ve gelişmiş sürüş destekleri sunamıyordu müşterilerine. Bu yüzden azınlığa hitap eden bir araç gibi görüldü.

Mercedes dizaynıyla, kabin kalitesiyle ve konforuyla takdirleri üzerine topladı ancak çoğu Avrupa ülkesinde pahalı bir araç. Bu durum onu biraz geriye çekti.

Az önce belirttiğimiz gibi tam puan listesine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir ülkeden herhangi bir katılımcının bu araçlar hakkında ki yorumunu merak ederseniz, isminin üzerine tıklamanız yeterli.