1960’lardan bir çarpışan araba + motosiklet motoru + Stig = Videoyu izleyin.

1960’lı yıllardan kalma değersiz bir çarpışan arabayı alın. 600cc Honda motosiklet motoru ekleyin. Motor üzerinde 3 haftalık bir çalışma, oldukça fazla sayıda çay, biraz argo konuşma ve Stig. Sonuç: Tabi ki de yeni bir rekor.

Baylar, bayanlarStig, yeni bir rekora imzasını attı, yeniden. Colin Furze’nin 100 bg gücünde ki çarpışan arabasıyla 100,3 mph (161,4 kmh) ile rekor kırdı. Artık o dünyanın en hızlı çarpışan arabası.

Bu rekor Bentwaters Airfield’da Guinness Dünya Rekorları ekibinden Lucia Sinigagliesi’nin gözetiminde yapıldı. Stig bu “yavaş” roketi ilk sürdüğü doğrultuda rüzgarın da yardımıyla 107,3 mph (172,6 kmh) hıza ulaştı. Tam aksi doğrultuda sürdüğünde ise 93,2 mph (149.9 kmh) hıza ulaştı. Ortalama olarak 100,3 mph (161,4 kmh) ile Stig bu rekoru da kırmış oldu.stigTopGear’ın yeni serisini kutlamak için eski bir çarpışan arabayı, hız makinesine çevirmekten daha iyi bir kutlama olamazdı” diyor Furze. Sinigagliesi ise “Stig’i yüksek hızlarda görmeye alışığız ancak genellikle bu bir pistte ve bir spor arabayla olurdu. Onu bir çarpışan arabayla 100 mph hızla görmek çok olağan dışıydı ama etkileyiciydi” ifadelerini kullandı.

Yukarıda ki videoyu izledikten sonra aşağıda ki linklerden aracın yapım aşamasını da izlemeyi unutmayın.

Part 1

Part 2