Tesla, her daim “yeşil” demeye devam ediyor.

Tesla, 2008 yılında üretmeye başladığı “Tesla Roadster”  ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 2012 yılında da Tesla karşımıza tamamen elektrikli bir sedan araçla çıktı: Tesla Model S. Performans ve verimlilik olarak başarılı olduğu gibi teknolojik açıdan da iddialı bir araçtı. Bu araçların ardında Tesla, Model X’i ve Model 3’ü duyurdu. Artık yollarda onları da görebiliriz sanırım yavaş yavaş Ancak Tesla atık sadece araba satmayacak. Tesla, Solarcity birleşmesinin ardından çok verimli ve dayanıklı güneş enerjisi panelleri tanıtmıştı ve oldukça ilgi çekmişti. Ancak yapılmaya başlama tarihi, fiyatı ve imalat süresi gibi detaylar ortada yoktu. Artık en azından bunlardan birinin cevabını Elon Musk Twitter’dan sorulan bir soruya cevap vererek ortaya çıkardı.

Atılan tweet’e göre yeni paneller için Nisan ayında siparişler alınmaya başlanacak. Ancak yine de fiyatıyla ve teslimat tarihiyle ilgili bir bilgi yok. Geçtiğimiz Ekim ayından yapılan tanıtımda ki ifadelere göre yeni paneller, normal bir çatı yapımından daha ucuz ve dayanıklı olacak. Video da bu işlemin uygulandığı bazı evler de görebiliyoruz.

Kim bilir, belki de yakın bir gelecekte Tesla, araçlarının üzerini de bu panellerle kaplar ve menzil mesafesinde gözle görülür bir artış sağlar.