Golf GTI TCR artık daha fazla güce ve daha büyük kanatlara sahip.

Yarış meraklılarına duyuru: Karşınızda yeni Volkswagen Golf GTI TCR. VW Golf GTI TCR, 2017 yılı için aracını biraz güncelledi. VW, 2016 yılında ki başarısını bu yılda sürdürmek istiyor.

TCR,  pist yarışlarının daha ulaşılabilir bir hali. Ayrıca bu klasmanda  Peugeot 308, Seat Leon ve Vauxhall Astra gibi modellerde var. Hatta Lada’nın bile bir TCR modeli var. Tüm dünyada ki insanlar bireysel olarak TCR şampiyonasında yarışabiliriler.

Ve Golf, 2016 yılında iki adet uluslararası şampiyona ve 17 yarış kazanarak kendini burada gösterdi. Geçtiğimiz yıl 325 bg gücünde ki aracını bu yıl 2.0 litre 350 bg güce yükseltti.golf_tcr_2017_rearAracın aerodinamisinde iyileştirmeler göze çarpıyor. Daha geniş ve köşeli çamurluklarına ilaveten öncekinden çok daha agresif olan yeni kanatlara sahip.

Sonuç olarak, aracın yere bastırma kuvveti arttı ve bunun aerodinamiye olan katkısı daha iyi tur zamanlarında ortaya çıkıyor. VW, aracın sıralı şanzımanını keskinleştirdi, yeni bir elektrikli direksiyon sistemi taktı ve ve Golf GTI TCR’ın parçalarının dayanıklılığını geliştirdi. Bütün değişimler ortada. Ancak iki aracın başarısı ve şampiyonanın teknik düzenlemeleri göz önüne alındığında, büyük değişiklikler zaten pek olası gözükmüyor.

Bu araçtan bir tane istiyor musunuz? 90.000€+KDV(Avrupa fiyatı). Evet, Porsche 911 GTS parasına bir Golf alıyorsunuz. Ancak, ayrıca gerçek bir yarış arabasına sahip oluyorsunuz. Bu nedenle göze ilk çarpan şey fiyatı olmayabilir.