4 kapılı ve 4 koltuklu elektrikli süper otomobil hakkında ki ilk bilgi: 0-100 değeri 2,3 saniye.

Gün geçmiyor ki bir başka  “supercar” ile tanışmayalım. Bugün ki aracımız İsviçre’li şirket Classic Factory tarafından yapıldı ve “Elextra” ismi verildi. Elextra,  4 kapılı ve 4 koltuklu olmakla birlikte “fazlasıyla hızlı olacağının” da  sözü verilmiş bir elektrikli otomobil olarak karşımıza çıkacağı günü bekliyor.

Peki ne kadar hızlı? Elimizde sadece 0-100 verisi var: “2,3 saniyeden daha kısa” Evet Tesla, gözlerini doğruca sana dikmiş durumda.

Aracın 2,3 saniyelik değeri  nasıl sağladığına dair henüz elimizde bir bilgi yok. Fakat eminiz ki bunun ardında mükemmel bir mühendislik ve işçilik yatıyor. Ancak dediğimiz gibi, elimizde henüz bir ipucu yok.

Classic Factory, Elextra’yı kısaca ” dünyada ki en iyi elektrikli araç platformu”  olarak tanımlıyor. Ayrıca aracın Almanya’da az sayıda el yapımı araçlar üretmekte iyi olan bir firma tarafından inşa edilerek, tamamen “el yapımı” olacağını belirtiyor.

Ve bu arada evet, az sayıda konusu. Classic Factory, 4 kapılı supercar aracı “Elextra’dan”  sadece 100 adet üretmeyi planlıyor. Görünüşüne gelecek olursak, Classic Factory’den  Robert Palm’a göre araç “Eksiksiz, şık ve güzel tasarımıyla sadece geleceğe bakmakla kalmıyor ayrıca geçmişin en heyecan veren İtalyan süper otomobillerin saf çizgilerini de harmanlıyor”.

Araçla ilgili daha fazla şeyi gelecek ay “Cenevre Otomobil Fuarında” göreceğiz. Bu yüzden bizleri takip etmeye devam edin.