Spark Racing Technologies gelecek nesil Formula E aracını gösterdi.

“Spark Racing Technologies”, 2018/2019 sezonunda da Formula E’ye verdiği desteği sürdüreceğini açıkladı. Peki bu heyecanlanmamız için bir sebep mi? Olabilir. Çünkü üretecekleri araba buna değecek gibi duruyor.

Formula E’yi elinde tutan firma, Formula E’nin 5.sezonu olacak olan 2018/2019 sezonunda kullanılacak “SRT05e” isimli aracını sundu. İlk olarak, aracın en önemli özelliği aracın menzili, şu an kullanılan Formula E arabalarının iki katı. Bu da demek oluyor ki yarış ortasında pit stop olmayacak.05_formula_e_spark_season_5_rearAyrıca bu araç, şu anki kullanılan araçlardan daha güçlü olacak. Aracın daha hafif olduğu, aeorodinamisinin daha iyi olduğu ve güç aktarma organlarının daha etkili olduğu söyleniyor. Şu an şase hala geliştirme aşamasında. Dallara ile işbirliği içerisinde aracı geliştiriyorlar ancak menzili uzatmak için daha ağır bir pil olması gerektiğini kabul ettiler.

Spark araç ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Yeni SRT05e, elektrikli yarış dünyasında kayda değer ilerlemeyi temsil ediyor”

Sizce bu yeni araç Formula E’ye olan ilgiyi arttıracak mı?