Yeni 911 GT3, Nurburgring’de en iyi süresini elde etti.

Çoğu firma, yeni bir model çıkardığında onu Nurburgring’de sahneye çıkarır. Ancak burada ki süreler, bir modelle başka bir modeli karşılaştırmak için doğru bir ölçüt değildir. Ancak bir firmanın yeni aracıyla, bir önceki versiyonunu karşılaştırmak için uygun olabilir. Görünen o ki Porsche, 2018 911 GT3’ün eskisinden daha iyi olduğunu göstermek istemiş.

Porsche, yeni GT3’ü piste çıkardı ve halefine göre oldukça iyi bir süreye imza attı. Yeni GT3, Nurburgring’i 7 dakika 12 saniyede döndü. Eskisine göre 12,3 saniye daha hızlı. Böylesine bir fark, araba üzerinde ne kadar kademeli ve başarılı bir geliştirme yapıldığını gösteriyor.

GT3’ün yeni Nurburgring süresi, belki dünyayı sarsacak bir süre değil ancak onun arkadan itişli ve 500 bg gücünde atmosferik bir araba olduğunu unutmayın. Yaptığı sürenin Nurburgring tarihinde ki yerine bakarsak, Mercedes-AMG GT R’dan 1,3 saniye, Dodge Viper ACR’den ise salise farkıyla daha yavaş. İlk 10’a girmeyi saliselerle kaçırmak üzücü olmalı…

Bu süreler tartışılabilir veya karşılaştırılabilir. Ancak kesin olan bir şey var ki o da GT3 hızlı ve dengeli. Şimdi arkanıza yaslanın ve yeni Gran Turismo oyunu çıkana kadar bu tür Nurburgring videoları izleyin.