Hafif ticari pazarının önemli markalarından biri olan Ford, Ranger modelini yenileyerek satışa sundu. Artık daha kaslı bir görünüme sahip olan Ranger’ın kabininde de yolcularının daha rahat bir yolculuk yapılması hedeflenmiş. Yeni Ranger’da, Ford’un 8 inç dokunmatik ekrana ve kolay menü dolaşımı için renk kodlu köşelere sahip, sesli bağlantı sistemi Ford SYNC 2 sunuluyor.

Ön ve arka park asistanı, geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, eğim iniş, devrilme, ile römork savrulma kontrol sistemi gibi sürücü destek sistemleriyle daha fazla konfor, güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Yeni Ranger’ın geliştirilen dizel motor ailesinde XLT versiyonu ile birlikte sunulan, 160 bg güç üreten yeni 2.2 lt TDCi motor sunuluyor. Bu motor manuel şanzıman ve arkadan itiş ile birlikte ortalama 6.8 lt/100 km yakıt tüketimine sahip. Eğer otomatik şanzıman işe dahil olursa yakıt tüketimi 0.4 lt/100 km yükseliyor.

Model gamının en güçlüsü ise 3.2 lt beş silindirli dizel motora sahip. 200 bg güç ve 470 Nm maksimum tokr üreten bu ünite, Wildtrak donanım seviyesinde, dört tekerlekten çekiş ve otomatik şanzımanlı olarak satın alınabiliyor. Bu kombinasyonun ortalama yakıt tüketimi ise 8.9 lt/100 km. Yeni Ford Ranger’ın baz versiyonu ise 89 bin TL’den showroom’larda yerini aldı. Devamı TopGear Türkiye Haziran sayısında. TopGear tüm bayilerde…