SEAT’ın en çok beğenilen modellerden biri olan Leon’un yenilenmiş versiyonu SEAT Yetkili Satıcılarında yerini aldı.

Leon’un başarısındaki ana sebeplerden biri kuşkusuz tasarımına dayansa da yeni versiyonunda bazı değişiklikler yapıldı. SEAT Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero Romanos bunu “ Çok cazip bir model olan Leon’un imajinı değiştirmek gerekmiyor, sadece güçlendirmek ve tazelemek gerekiyordu.” diye özetliyor. Sürüş destek sistemleri, güvenlik sistemleri ve bağlanabilirlik ile ilgili yeni teknolojileri barındıran Yeni SEAT Leon, 5 kapılı ve ST gövde seçenekleri ile sunuluyor.1486733612_Yeni_SEAT_Leon_004Dış tasarımına bakıldığında, çizgilerinde biraz daha keskinleştiğini görüyoruz yeni Leon’da. Şüphesiz bu, aracın agresifliğine ve sportifliğine katkıda bulunmuş Ayrıca aracın algılanan büyüklüğünü arttırmak için de ızgara biraz olsun büyütülmüş. İç kısıma geçtiğimizde ise biraz daha farklı 8 inçlik bir ekran ve LED ambiyans aydınlatmaları bizleri karşılıyor. 8 inçlik ekranda, çoğu akıllı telefonla uyumlu Full Link ile bağlanabilirlik seviyeniz artıyor. Ayrıca Full Link, Apple CarPlay ve henüz Türkiye’de kullanılamayan Android Auto fonksiyonlarını içeriyor. Kablosuz Şarj Ünitesi de kabinin içinden son notumuz olsun.

Yeni Leon 110 hp ile 150 hp arasında uzanan güç değerlerine sahip bir motor yelpazesiyle sunuluyor. Dizel motorlar arasında 115 hp gücünde yeni bir 1.6 TDI motor bulunuyor. Bu motor hem otomatik hem de manuel şanzımanla sunuluyor. Benzinli motorlar arasında, 1,0 litre TSI üç silindirli 115 beygir gücündeki motor en yenisi olarak dikkat çekiyor.1486733641_Yeni_SEAT_Leon_007SEAT Leon, üç ekipman serisi ile sunuluyor: Style, FR ve XCELLENCE. Giriş seviyesi Style donanımda 16” alüminyum alaşımlı jantlar, LED Gündüz Sürüş farları, elektrikli park freni, otomatik klima gibi özellikler ile yedi hava yastığı, XDS ve Arka Park Sensörü gibi güvenlik sistemlerini de sunuyor. FR donanımı ise ek olarak 17” alüminyum alaşımlı jantlar, sunroof, Full LED Farlar, 8” bilgi-eğlence ekranı ve ön park sensörlerine sahip. Leon ile satışa sunulan yeni donanım paketi XCELLENCE ise krom tasarımlı ön ızgara, yeni ön ve arka tamponlar, krom yan cam çerçeveler ve 17” alüminyum alaşımlı jantlarıyla gün yüzüne çıkıyor. XCELLENCE paketi aynı zamanda Full LED ön farlar, ön-arka park sensörleri, KESSY Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Geri Görüş Kamerası, sunroof ve 8” bilgi-eğlence ekranını da içeriyor.

Leon’da bazı yeni Sürücü Destek Sistemleri de satışa sunuluyor. Opsiyonel Trafik Sürüş Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme sistemi, Acil Durum Asistanı ve Uzun Far Asistanı bu teknolojilerin başlıcaları. Elektrikli Park Freni de standart olarak sunuluyor.

Yeni SEAT Leon  1.2 TSI 110 HP Style modeli ile 75 bin 400 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuluyor.