Sonunda! Honda yeni Type-R’ı Cenevre’ye getireceğini doğruladı.

Cenevre’de ilk kez görücüye çıkacak olan Pagani Huayra Roadster ve Ferrari 812 Superfast haberlerini iki gün peş peşe vermiştik. Bir güzel haber de Japon otomobil üreticisinden geldi. Honda, Civic Type-R’ın üretim versiyonunu bir sonra ki ay Cenevre Otomobil Fuarında görücüye çıkaracağını duyurdu.

Yeni Type-R, Honda’nın yeni 2.0 litre VTEC turbo bir motora sahip olacak. Bir önce ki neslinin sahip olduğu 310 bg güçten daha fazlasına sahip olacağına da eminiz. Aracın tüm özellikleri henüz açıklanmadı ancak Honda,  “hot-hatch segmentinin en eğlenceli  sürüşünü sunmak için tasarlandığını” söylüyor.78610-new-civic-type-r-prototype-breaks-cover-in-paris-1Paris’te tanıtılan prototip, kaput üstünde ki havalandırması, çamurlukları ve heybetli arka kanadıyla dikkat çekiyordu.Görseller geçen yıl ki prototipin resimleri olmakla birlikte aracın üretim modeli az da olsa farklılık gösterebilir. Cenevre de gösterilecek olan üretim versiyonuyla alakalı herhangi bir görsel henüz yayınlanmadı.

Yeni Type-R, yaz aylarından itibaren Honda’nın İngiltere fabrikasında üretilmeye başlanıp Avrupa, Japonya ve diğer pazarlara ihraç edilecek. Bence, en eğlenceli segment olan “hot-hatch” segmentinde işler kızışıyor ve bu durum daha da eğlenceli sonuçlar doğuruyor. Cenevre’yi sabırsızlıkla bekliyoruz.