Volkswagen, I.D. Crozz konsept modelinin geliştirilmiş bir versiyonunu Frankfurt Otomobil Fuarı’na getireceğini açıkladı. Bu yıl düzenlenen Şangay Otomobil Fuarı’nda ilk kez karşımıza çıkan aracın yayınlanan bir teaser videosu ile Frankfurt’a geleceği duyuruldu.

Aracın tamamen elektrikli olması, ‘temiz ve güçlü bir tasarıma sahip olduğu’, ve lityum-iyon bataryalar ile donatılması dışında konsept model hakkında fazla bir şey bilmiyoruz.

Yeni konseptin teknik verileri henüz açıklanmadı ancak Şangay’da tanıtılan model ön ve arka tekerleklerin üzerinde konumlandırılan iki adet elektrik motorundan gücünü alıyordu. Toplamda 306 beygir güç sunan model 83 kWh’lik bataryaya ev sahipliği yapıyordu. Yaklaşık 500 km menzile sahip olan aracın 0-100 km/s hızlanma süresinin ise 6 saniyeden kısa sürdüğü açıklanmıştı.

Volkswagen, I.D. Crozz konseptini I.D. model ailesinin bir parçası olarak üretmeyi planlıyor. Crozz, 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen hatcback konsepti ve 2022 yılında satışa çıkması planlanan Buzz konseptinin ardından elektrikli model ailesinin üçüncü üyesi olacak.