0-400-0 km/s rekorunu Koenigsegg Agera RS’e kaptıran Bugatti , diğer bir ünvanını da Hennesey’e kaptıracak gibi görünüyor. Hennesey Performance, uzun zamandır beklenen Venom F5 modelinin ‘azami hız 300 mil’ tabelasının yanında durduğu bir fotoğraf yayınladı.

Koenigsegg de Bugatti Chiron’un rekorunu kırmadan önce bir tesaer görüntüsü ile ‘0-400-OMG!’ paylaşımında bulunmuştu. Benzer bir yol izleyen Hennesey markası da yaklaşık 482 km/s hıza tekabül eden 300 mil tabelası ile Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition modelinin 415 km/s ile elinde bulundurduğu rekoru kırmış olabilir.

Hennesey’nin daha sonra ise bu görüntünün devamını da yayınlayarak rekoru kırdığını açıklaması bekleniyor. Bugatti, yeni modeli Chiron ile henüz bir hız denemesi yapmamış olsa da markanın önümüzdeki sene bu girişimde bulunacağı biliniyordu. Ancak şirket, Chiron’un 482 km/s hıza çıkmayacağını belirtmişti, buna neden olarak ise bu tür hızlara güvenli şekilde ulaşabilecek herhangi bir yasal yol lastiğinin olmadığı gösterilmişti.

Henüz Hennesey tarafından bir açıklama yapılmadı ancak marka eğer bu hıza ulaştıysa oldukça dayanıklı lastikler bulmuş gibi görünüyor.

Markanın yeni modeli hakkında ayrıntılara gelecek olursak, Hennesey’in resmi sitesinde 466 km/s hızın üzerine çıkacağı notu düşülen araç Teksas’ta üretilecek ve yaklaşık olarak 1500 beygir güce sahip olacak.