Hennessey Performance, yeni Venom F5’i 1 Kasım’da başlayacak olan Las Vegas Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Çift turboya sahip V8 motorlu hiper otomobil Bugatti Chiron’a rakip olarak görülüyor.

Texaslı şirket, Venom F5’in dünyadaki en hızlı araba olacağını umuyor. Bu aracın da selefi Venom GT gibi Bugatti’nin maximum hız değerini geçmesi bekleniyor.

Yeni Venom F5, selefinden farklı olarak özel olarak üretilen karbon fiber bir altyapı üzerinde gidecek. Araç gücünü 1500 beygire yakın bir güç üreten çift turbolu V8 bir motordan alacak. Bütün bu gücün aktarımı tek kavramalı vites kulakçıklarıyla yapılacak. Manuel şanzımanın da opsiyon olarak sunulması bekleniyor.

Hennessey, yeni Venom F5’in 1,996 kilogram ağırlığındaki Chiron’dan yarım ton daha hafif olacağını düşünüyor. En yüksek hız rekorunu kırma konusunda hafif olmak Venom F5’in en büyük kozlarından biri. Top Gear’a konuşan John Hennessey yeni bebeklerinin “466 km/s hızı” aşmasını beklediklerini söyledi.

Yeni hiper otomobil Hennessey Special Vehicles adında yeni bir bölüm tarafından tasarlanmış. Üretim ise Hennessey’in Texas’taki tesislerinde gerçekleşmiş. Şimdi ise yapılacak tek şey Kasım ayını beklemek.