Gizemli bir Ferrari prototipi şirketin Fiorano pistinde test edilirken görüntülendi. Paylaşılan kısa videoda , 488 GTB temellerine dayanan otomobilin pistin ana düzlüğünde hızlanırken görüyoruz.

Hayır ses ayarlarınızla oynamanıza gerek yok araç gerçekten çok sessiz. Markanın CEO’su Cenevre Otomobil Fuarı’nda Ferrari’nin 2019 yılında V8 motorlu bir hibrit model tanıtabileceğini açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından gelen görüntüler ile birlikte İtalyan süper otomobil üreticisinin çalışmalara hiç zaman kaybetmeden başladığını görüyoruz. Bu videoda da hibrit prototipin elektrik modundaki hızlanması gözler önüne serilmiş.

Yeni hibrit modelde LaFerrari’de kullanılan ve sadece performans arttırma görevine sahip ünitenin aksine verimliliğin de ön planda olması bekleniyor. Videoda da gördüğümüz gibi yeni hibrit motorlu Ferrari’nin LaFerrari’den farklı olarak çok daha uzun bir elektrikli menzile sahip olacağını da söyleyebiliriz.

Bahsi geçen hibrit sistemin ilk olarak hangi modelde kullanılacağını henüz bilmiyoruz ancak Ferrari, yüksek performanslı 488 Pista‘ya ek olarak yeni bir 488 versiyonu üzerinde çalışıyor olabilir. Bu modelin dışında Ferrari’nin yakında tanıtmaya hazırlandığı SUV model için de böyle bir ünite uygun olacaktır.

Kaynak: PurePerformance