Fast & Furious resmi twitter hesabı, uzun soluklu film serisinin 9. filminin 10 Nisan 2020’de gösterime gireceğini açıkladı.

Daha önce Vin Diesel tarafından 19 Nisan 2019 tarihinde gösterime gireceği söylenen filmin bir yıl sonraya ertelenmesi ise hayranlarını hem şaşırttı hem de üzdü. Filmin yapımcıları ise gecikme ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Vin Diesel aynı açıklamada film serisinin 10. ve son bölümünün de 2 Nisan 2021’de piyasaya çıkacağını duyurmuştu, son gelişmelere göre bu filmin de belirtilen tarihten daha sonra piyasaya çıkacağını söyleyebiliriz.

2020’de piyasaya çıkacağı söylenen film hakkında henüz pek bir ayrıntı bilinmiyor, başrol oyuncuları Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson ve Chris Bridges’in yeni filmin kadrosunda da yer alacağına ise kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Michelle Rodriguez, bir sonraki filmde kadın haklarına saygı gösterilmemesi durumunda ayrılabileceğini belirtmişti.

Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın serideki gelecekleri ise belli değil ancak yeni filmde yan rol olarak görev alacakları yönünde söylentiler bulunuyor.

Uzun soluklu serinin son filmi gişede 1.2 milyar dolarlık hasılat yakalamıştı.