Honda, bu ay düzenlenecek olan Pekin Otomobil Fuarı için iki yeni konsept model hazırlıyor. Henüz konsept modellerin teaser görüntüleri paylaşılmamış olsa da araçlar hakkında bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Japon üretici, bölgesel ortağı GAC ile birlikte elektrikli bir konsept sergileyecek. Konsept model olarak nitelendirilse de bu modelin Çin pazarında piyasaya sürülmesi hedeflenen modelin ön gösterimi niteliğinde olacağı öğrenildi. Üreticiye göre, yeni elektrikli model bu yılın sonunda bayilerdeki yerini alacak.

Bu konsept modelin yanı sıra Donfeng Honda, yeni bir konsept sedan ortaya koyacak. Bu model hakkında diğer konsepte göre çok daha az şey biliyoruz ancak tamamen yeni bir model olduğu söyleniyor.Acura da Pekin’de CDX modelinin hibrit versiyonunu fuara getirecek. Honda HR-V altyapısına sahip olan model Çin pazarı için üretilecek. Bunların dışında yeni Honda Accord Hybrid ve Acura RDX Prototype de görücüye çıkacak.

Konsept ve yeni modellere ek olarak Japon otomobil üreticisi Honda ve Acura’nın tüm modellerini de bu fuarda sergileyecek. 25 Nisan’da kapılarını açacak olan fuarda yeni konsept modeller hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Not: Honda Urban EV Concept ve Sports EV Concept görselleri kullanılmıştır.