Honda, Urban EV Concept’i tanıtmasının ardından Tokyo Otomobil Fuarı’nda gözler önüne serdiği Sports EV Concept ile bir kez daha dikkatleri üzerine topladı.

Aracın tasarımı dışında teknik anlamda pek fazla bir şey bilinmiyor ama Urban EV konseptinde olduğu gibi Retro tasarımının benimsendiği iki kişilik coupe oldukça şık görünüyor.

Konsept modelin ön bölümüne baktığımızda aydınlatmalı Honda logosu ve güzel grafikler sunan yuvarlak LED farlar bizleri karşılıyor. Uzun bir kaputa sahip olan model oldukça alçak konumlandırılırken 2 kişilik oturma kapasitesiyle kompakt boyutların dışına çıkmadığı görülüyor. Artık konsept modellerde görmeye alıştığımız yan aynalar yerine kullanılan kameralar bu araçta da yerini almış. Arka bölümde de sade tasarım devam ediyor, bu bölümü hareketlendiren tek detay ise kare formlu stop lambaları olmuş.

Kısa bir basın açıklaması yapan Honda, konsept modeli ‘kullanıcının otomobil ile birleşerek sürüş keyfini çıkarmasını amaçlayan elektrikli araçların performansını ve yapay zekayı kompakt bir gövde içinde birleştiren bir otomobil’ olarak tanımladı.