Bundan birkaç sene önce ortaya çıkan fotoğraflar Honda’nın NSX  modelinin altında konumlandırılacak bir aracı işaret ediyordu. Honda’nın aracın patentini alması otomobil severi bi kat daha heyecanlandırmıştı. Ancak durum aslında çok farklıymış. Bahsi geçen konsept model Honda tarafından Gran Turismo Sport oyunu için tasarlanmış.

18 Ekim’de piyasaya çıkacak olan Gran Turismo Sport oyununda karşımıza çıkacak olan araç Vision Gran Turismo programının bir parçası olacak.2015 yılında ortaya çıkan görseller ile karşılaştırdığımızda  Vision GT biraz daha keskin hatlara ve daha belirgin çamurluklara sahip ancak araçlar genel anlamda birbirlerine oldukça benziyorlar.

Aracın iç mekanı hakkında pek bir fikrimiz yok ancak daha önce ortaya çıkan görüntüler aracın iç mekanında Formula 1’den esintiler olduğunu gösteriyordu.

Bu araç ile umduğumuzu bulamasak da Honda’nın ilerleyen dönemde küçük bir spor otomobil sunmasını bekliyoruz. ZSX adı ile S2000 modelinin halefi olacak olan bir araç yakında tanıtılacak olan Toyota Supra ile oldukça ilginç bir mücadeleye girebilir.