Makyaj operasyonuna hazırlanan Hyundai Elantra kamuflajsız olarak görüntülendi. Yeni modelin tanıtımı önümüzdeki ay Güney Kore’de gerçekleştirilecek.

Yapılan değişiklikler ile birlikte çok daha radikal görünüme kavuşan otomobil, mevcut modelin yumuşak tasarım ögelerininden uzaklaşarak yepyeni bir ön yüze sahip olmuş. Elantra’nın kıvrımlı çizgileri makyaj operasyonu ile birlikte yerini köşeli ve üçgen formlu tasarım detaylarına bırakmış. Aracın ön ızgarası da yeniden tasarlanırken ızgaraya kadar uzanan ön farlarda da üçgen etkisini görmek mümkün.

Makyajlı modelin yan bölümü büyük ölçüde aynı kalmış ancak arka bölüm için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Çok daha dinamik görünümlü stop lambaları ile donatılan aracın arka tamponu da tamamen yenilenirken plakalık da yine bu bölüme taşınmış.Ortaya çıkan görseller aracın iç mekanı hakkında herhangi bir ipucu vermese de yeni modelde Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu yeni bir bilgi eğlence sisteminin kullanılacağını biliyoruz. Makyajlanan model ayrıca bir dizi yeni güvenlik asistanı sistemi de dahil olmak üzere teknolojik anlamda da önemli ölçüde güncellenecek.

Makyajlı model hakkında bilgiler oldukça kısıtlı ancak Kia Cerato’nun Kore pazarında sunduğu 1.6 litrelik Smart Stream G motorunun yeni Hyundai Elantra’da da kullanılmasını bekliyoruz. 123 beygirlik motor markanın  Akıllı Değişken Aktarım sistemi ile eşleştirilebilir.

Casus fotoğrafçılar, görüntüledikleri araçlar arasında elektrikli ve plug-in hybrid versiyonların da olduğuna inandıklarını belirttiler. Bu versiyonlar hakkında fazla bir bilgimiz yok ancak Ioniq modelinde olduğu gibi yeni modeller hybrid, plug-in hybrid ve elektrikli güç üniteleri ile birlikte karşımıza çıkabilir.