Mercedes-Benz, şirletin ikinci çeyrek finansal sunumu sırasında ürün yol haritalarını da açıkladı.

Görselden de anlaşıldığı gibi Alman üretici 2018 yılının başında makyajlanan S-Serisi coupe ve cabrio modellerinin piyasaya sürecek. Yeni motor seçenekleri ve görsel yeniliklere kavuşan modellerin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda lansmanları yapıldı.

2018 yılının ilerleyen günlerinde ise Alman marka yeni CLS modelini gözler önüne serecek. Selefinin izinden gitmesi beklenen modelin E-Serisi’nde kullanılan motorların bir kısmına ev sahipliği yapması bekleniyor.

CLS modelini ise A-Serisi sedan ve makyajlanan G-Serisi modelleri takip edecek. Geleneksel tasarım çizigisini koruyacak olan G-Serisi daha büyük ve daha lüks olacak.Bu modellerin ardından makyajlanan C-Serisi kendini gösterecek. Aracın çekilen casus görüntüleri yeni tamponlara ve yeniden tasarlanan ön ızgaraya işaret ediyor. Yeni modelin iç mekanında yapılacak güncelleştirmelerin dışında motor gamına yeni seçeneklerin de gelmesi muhtemel.

Mercedes-Benz’in ticari modeli Sprinter da 2018 yılı içerisinde yeni nesline kavuşacak. Daha büyük bir ızgaraya sahip yeni bir ön yüze kavuşacak olan model hakkın da ayrıntıları henüz bilmiyoruz ancak Mercedes-Benz, ticari modelin elektrikli bir versiyonu hakkında planlarının olduğunu doğrulamıştı.

Şirket ticari modelin ardından ise GLC’nin iki farklı versiyonuna hayat verecek. Bu modellerin ilki yakıt hücreli bir GLC olurken diğer model ise uzun dingil mesafeli versiyon olacak. Uzun dingile sahip GLC’nin büyük bir ihtimal ile 3 koltuk sırası ile gelmesi bekleniyor.

2018 yılı 4 kapılı AMG Coupe ve yine uzun dingile sahip A-Serisi sedan ile son bulacak.