Jeep, yeni Grand Commander modelinin Pekin Otomobil Fuarı’nda yapılacak lansmanı öncesinde ilk görüntülerini paylaştı.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Yuntu konsept modeli ışığında inşa edilen modelde, üretim aşamasına geçerken konsept modelde yer alan bazı tasarım detaylarının da törpülendiğini görüyoruz. Jeep’in imzası olan yedi parçalı ızgara daha ince bir tasarımı ile karşımıza çıkarken Grand Commander’da Yuntu konseptine göre daha mütevazı LED farlar kullanılmış. Çıkıntılı kaput çizgisi araca karakteristik bir hava katarken geniş çamurluklar da aracın SUV karakterini destekler nitelikte. Panoramik cam tavanın sunulduğu araçta yer verilen çift egzoz çıkışı bolca kullanılan krom malzemeler şık bir görüntü ortaya koymuş.

Grand Commander’in iç bölümü hakkında ise henüz bir görüntü paylaşılmadı. Yeni modelin iç mekanı hakkında tek bildiğimiz şey ise 3 koltuk sıralı bir düzene sahip olduğu. Grand Commander’in kaputunun altında hangi motorların yatacağı da gizemini koruyor. Markanın Çin web sitesinde ortaya çıkan turbo destekli 2.0 litrelik motor ve 9 ileri otomatik şanzıman ikilisi ise çıkan iddiaları doğrular nitelikte. Ortaya atılan haberlerde Wrangler modelinde yer alan dört silindirli motorların Commander’da da kullanılacağı iddia edilmişti.

Nisan ayında düzenlenecek olan Pekin Otomobil Fuarı ile birlikte tüm ayrıntılarının paylaşılması beklenen büyük SUV model Çin’de üretilecek. Grand Commander’in Çin dışındaki pazarlarda satışa sunulması ise beklenmiyor.