Otomobil yarış simülatörleri kesinlikle eğlenceli bir tecrübe sunuyor ancak kabul etmek gerekir hala gerçekçilikten uzaktalar.

Otomobil ve oyun meraklısı POG ise simülasyon tecrübesini farklı bir boyuta taşımış. Forza Motorsport 7 için bir simülasyon kuran POG oyun konsolu olarak ise Lamborghini Aventodor’u kullanmış.

Yayınlanan bu kısa videoda da görebileceğiniz gibi POG mağazaya giderek oyunu alıyor, ardından eve giden oyun meraklısı garajına projektör kurarak simülatörünü kurmaya başlıyor. Gerekli ayarlamaları yapıp XBOX’ını açan POG, arabanın ön tarafına yansıttığı oyun görüntüsü ile oyununu büyük bir keyifle oynamaya başlıyor.

Işıklar kapandığında POG’un garajı gerçek bir oyun merkezine dönüşüyor. Yarıştığı araba da tabi ki simülatör olarak kullandığı Lamborghini Aventador’dan başkası olmuyor. Gerçek hayatta kullanılan kontroller ile araca çeşitli komutların verilmesi ise oldukça etkileyici görünüyor.

Forza Motorsport 7’yi oynamak için daha ucuz yollar olsa da POG’un uygulaması kesinlikle en dikkat çekici olanı. Lamborghini Aventador’u gerçek hayatta mı yoksa oyunda mı kullanmanın daha eğlenceli olduğunu ise POG’a sormak lazım.

My Lambo is my Xbox controller

I modded my lambo to work as an Xbox controller 😎 / J'ai transformé ma Lambo en manette Xbox 😎

POG paylaştı: 21 Ekim 2017 Cumartesi