BİR CROSSOVER ALMANIZ GEREKİYORSA, BU MODELLER OLDUKÇA İYİ.

Bu araçlar hakkında fikrim yok

Geçen yıl Sportage, Kia’nın Avrupa satışlarının dörtte birinden fazlasını elde etti. Bu yeni araç daha geniş ve daha sofistike kabiniyle yeni motorları buluşturuyor. Ayrıca dikkat çeken yeni bir tasarıma sahip. Bu noktaya kadar oldukça iyi.

Geleneksel hatchback otomobilleri seviyorsanız, bunu tercih edebilirsiniz. Belki de bozuk yollara sahip bir yerde yaşıyorsanız, kalçanızla yer arasında daha fazla mesafe olmasını da isteyebilirsiniz. Sınıfının en çok satanlarından biri.

Sürüşü iyi mi?

Qashqai’den biraz daha az iyi: Çevik, yol tutuyor ve birçok kişi için genel olarak keyifli bir sürüşü var. Bizi rahatsız eden şey sert sürüşüydü. Sebebi büyük jantlar olabilir.

İyi fakat virajlarda ne kadar iyi yol tuttuğu veya tutmadığı konusuna güvenip bu aracı almazsınız. Önemli olan ne kadar konfor sunduğu. Bu sorunun cevabıysa; oldukça konforlu.

Kabinlerden konuşalım

Koreliler bugünlerde iyi kabinler yapıyorlar ve Sportage’ınki de bunlardan biri. Birkaç ergonomik sorun var fakat bagajı, diğerlerininkine oranla daha büyük.

Geniş ve kaliteli. Koltuklar harika ve navigasyon biraz eski görünse de çabuk yanıt veriyor. Başka teknolojiler neler? 360° kamera, kör nokta uyarı ve bunun gibi birçok şey.

Sayılardan bahsedelim

Bu bir GT-Line Sportage modeli. O nedenle büyük jantları ve daha havalı farları var. Fiyatı daha yüksek. Dört çeker olarak alıyorsunuz fakat Nissan’a göre daha az sürücü sürücü destek sistemi var. Ayrıca tüketimi daha yüksek. Yine de motoru sessiz ve sarsıntısız.

Gördüğünüz gibi Qashqai Tekna donanımıyla 100 bin TL’yi aşıyor. Hem de 4 çeker bile değil. Birçok motor seçeneği var ve bu, bizim seçtiğimiz en kuvvetli dizel motor. Akıcı, sessiz ve daha canlı. Tüketimi 4.6 litre/100 km.