En küçük ve en egzotik otomobil üreticileri bile otomobillerinin, tüm güvenlik kurallarını karşıladıklarını göstermek için çarpışma testlerine sokmak zorundalar.

Birçok seri üretim otomobil markası için gayet olağan bir durum olan bu süreç, Koenigseeg gibi milyon dolarlık otomobiller üreten markalar için ise biraz daha farklı. Diğer seri üretim otomobil markaları bu testler için birden fazla araç kullanabilirken tamamen el yapımı ve oldukça değerli olan Koenigsegg Regera testleri sırasında ise sadece bir otomobil kullanılabilmiş.

Otomobilin değeri nedeniyle her test için farklı bir otomobil kullanamayacak olan marka, her testten sonra aracı tamir edip yenileme yoluna gitmiş. Marka, böylelikle çok daha az bir maliyetle testlerde yer almış. Birçok çarpışma testine giren otomobil ayrıca kaldırım ve benzeri birçok engelin de bulunduğu testlere tabi tutulmuş.

Süper otomobil üreticisi Instagram’da 1 Milyon takipçiye ulaşmanın ne kadar ‘çarpıcı’ olduğunu vurgulamak için de bu çarpışma testlerinin bulunduğu görüntüleri takipçileriyle paylaştı. Koenigsegg Regera’nın ordan oraya çarpması her ne kadar hoşumuza gitmese de arkada çalan dubstep müzik durumu biraz olsun keyifli hale getiriyor.

THANK YOU FOR 1 MILLON FOLLOWERS! Thats SMASHING! 🔥

A post shared by Koenigsegg (@koenigseggautomotive) on