Son yıllarda sıradan tasarımlar, yerlerini bizi heyecanlandıran çizgilere bıraktılar. Tanıtılan her yeni otomobil bizleri biraz daha fazla etkilemeyi başardı. Ve şimdi sıra yeni BMW 5 Serisi’nde.

Otomobil küçültülmüş bir 7 Serisi gibi görünüyor. Yandan bakıldığında erken alçalmaya başlayan tavan çizgisi ve daha yatık arka cam otomobili olduğundan daha uzun göstermeyi amaçlayan tasarım hileleri. Otomobilin boyu 360 mm artışla 4930 mm ve aks mesafesi de 7 mm’lik artışla 2970 mm’ye ulaşmış. BMW’nin sedanının bagaj hacmi ise 530 lt.

5 Serisi’nin kabini de aynı çizgide, kaliteli ve şık bir tasarıma sahip. Dokunmatik havalandırma kumandaları, el hareketleriyle komut verilebilen multimedya sistemi ve bol miktarda alüminyum kaplama iç mekânda 5 Serisi’ne yakışan lüksü sağlamaya çalışıyor ve bunda da başarılı oluyor.

Yeni 5 Serisi ülkemizde iki farklı motor seçeneği ve dört farklı kombinasyon ile satışa sunuluyor. 2.0 litrelik dizel motor, 3.0 litrelik dizel motor, 3.0 litrelik benzinli ve 4.0 litrelik benzinli motor seçenekleri xDrive çekiş sistemi ile satın alınabiliyor. Ülkemizde benzinli motor kombinasyonuna sahip baz model 326.900  TL’den başlayan fiyatlarla alınabiliyor. Ayrıca 3.0 litrelik dizel xDrive modelininin en üst donanımını ise 604.000 TL fiyat etiketine sahip.

Paylaş
Önceki İçerikTAZE KAN
Sonraki İçerikASLAN PENÇESİ