Yeni nesil Audi A7’nin görselleri sonunda ortaya çıktı ancak araç ne trafikte yakalandı ne de markanın tesislerinde gizli olarak fotoğraflandı, aracın sadece küçük ölçekli oyuncak modeli Auto Week tarafından paylaşıldı. Bu görseller bile yeni model hakkında fikir sahibi olmamıza yetti.

Araca ilk baktığımızda bizi şaşırtan bir durum yok, yeni model beklenildiği gibi Prologue konseptinden esintiler taşıyor. MLB Evo platformu üzerinde yükselecek olan yeni model daha geniş altıgen ön ızgaraya ve ince ön farlara kavuşmuş. Genel anlamda evrimsel bir tasarıma sahip olacak olan aracın daha modern bir görünüme kavuştuğunu söyleyebiliriz.Yeni Audi A8 ile aynı platormu kullanan aracın bu modelde kullanılan otonom sürüş sistemlerinin bir kısmını da benimsemesi bekleniyor.

Aracın arka bölümünü ise şimdilik göremiyoruz ancak yeni A8’de kullanılan boydan boya uzanan stop lamba tasarımının bu modelde de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

2017 yılının Aralık ayında düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen araç yakında yenilenecek olan Mercedes-Benz CLS’nin rakibi olacak.