Geçtiğimiz yıl Lamborghini’nin Aventador S Coupe modelini tanıttıktan sonra gözler aracın roadster versiyonuna çevrilmişti. İtalyan marka, meraklıları daha fazla bekletmeden Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak dünya lansmanı öncesinde aracın üzerindeki örtüleri kaldırdı.

Sabit metal tavanlı kardeşi gibi çeşitli görsel ve teknik yenilikler alan araç 6 kilogramdan daha hafif olan çıkarılabilir tavanıyla kullanıcısına açık havada sürüş keyfi yaşatmaya hazırlanıyor. Yolcuların rahatlığı için iç bükey olarak tasarlanan tavan kolayca çıkarılabiliyor ve aracın ön bölümünde saklanabiliyor.

Müşteriler, istedikleri takdirde hiçbir ek ücret ödemeden tavanlarını mat siyah karbon fiber, parlak siyah, parlak karbon fiber veya diğer birçok şekilde tercih edebilecekler.

V12’nin sesini dinlemek isteyen sürücüler motorun üzerindeki camı bir düğme yardımıyla açabilecekler. Aynı düğme yardımıyla da kapanan cam hava akımını ve motor sesini en az indirgiyor.Çıkarılabilir tavan araca coupe versiyona göre 50 kg ağırlık dezavantajı katıyor. Toplamda 1625 kg ağırlığa ulaşan araç gücünü 6.5 litrelik 740 beygir güç ve 690 Nm tork üreten atmosferik V12 motordan alıyor. 0-100 km/s hızlanması 3 saniye süren aracın son hızı ise 350 km/s olarak açıklandı.

Beklenildiği gibi dört tekerlekten çekiş ile sunulan model yeni süspansiyon geometrisine, yeni sürüş modlarına ve güncellenen ESC sistemine sahip.

Yeni model ‘huzur veren turkuaz rengindeki okyanusun altından sızan karşı koyulamaz güç’ olarak lanse edilen Mavi Aegir rengiyle tanıtıldı. İç mekanda müşteriler Alcantara veya deri döşemeler arasında seçim yapabilecekler. Özelleştirilebilen dijital gösterge paneli  ve Apple CarPlay destekli bilgi-eğlence sistemi araçtaki diğer yenilikler.

Lamborghini, bu güçlü modeli durdurmak için karbon seramik fren diskleri tercih etmiş. Önde 20 arkada ise 21 inç boyutundaki jantlara Pirelli P Zero lastikler eşlik ediyor.

İtalyan marka, yeni roadster modeli için siparişleri almaya başladı. Aracın ilk örnekleri 2018 Şubat ayında teslim edilecek.