Lamborghini, şu anda her zaman ürettiğinden daha fazla süper otomobil üretiyor. Urus modelinin piyasaya sürülmesi ile satışlarını ve üretimini ikiye katlamayı planlıyor. Ama yine de seri üretim yapan bir marka olduğunu söyleyemeyiz.

Bu durum şirketin üretim adetlerindeki artışı daha da önemli kılıyor. Feruccio Lamborghini’nin 1963 senesinde kurduğu gibi hala nispeten küçük olan bu şirket, şu anda bir değil iki aracının üretim adetlerinde ulaşılan başarıyı kutluyor.

En fazla üretilen modellerinden biri olan Huracan, üç sene önce tanıtıldı. Şimdi ise markanın ürettiği 9.000’inci Huracan yollara çıkmaya hazır.

Huracan modeli üç senede 9.000 adet üretildi. Selefi Gallardo modelinin 9.000’incisinin yollara çıkması ise aracın piyasaya sürülmesinden itibaren altı yıl sonra gerçekleşti. Hala en fazla üretimi yapılmış olan Lamborhini modeli Gallardo, on bir yıl boyunca üretimde kaldı. Bu modelden toplamda 14.000 adet üretildi. Huracan modelinin piyasaya sürülmesiyle de Gallardo’nun üretimi durduruldu.

İtalyan otomotiv üreticisi, 9.000’inci Huracan modeline ek olarak, 7.000’inci Aventador’unu da üretti. Bu model, altı sene önce tanıtıldı ve  selefi Murciélago modelinin üretim adedini şimdiden geçmeyi başardı. Lamborghini’nin sekiz sene boyunca ürettiği Murciélago modelinden de 4,000 adet üretilmişti.

Şirketin üretimindeki köşe taşlarından; Grigio Adamas rengine sahip Lamborghini Aventador S Roadster, ABD’ye gitmek üzere yola çıktı. Blue Nethuns rengine sahip Huracan Performante’de Dubai’ye yollandı.