Lamborghini’nin yeni SUV modeli Urus, tanıtımından itibaren hem tasarımı hem de performans verileri ile tüm dikkatleri üzerine topladı. Bazı tasarımcılar ise bir adım daha öteye giderek Urus Performante’nin nasıl görüneceğini yorumlamaya başladılar bile.

Hali hazırda oldukça agresif bir tasarıma sahip olan Urus, Performante yorumu ile tamamen farklı bir boyut kazanmış. X-Tomi Design tarafından yapılan çalışma otomobil severleri heyecanlandırırken böyle bir modelin ne kadar başarılı olabileceği de konuşulmaya başlandı. Lamborghini’nin bu tür bir model hakkında ne düşündüğü ise bilinmiyor.

Huracan Performante’den ilham alınarak geliştirilen çalışma standart Urus’tan farklı olarak yeni bir ön tampona, büyük bir arka spoylere, Huracan jantlarına ve siyah ayrıntılara sahip. Bu haliyle oldukça güzel görünen araç performans meraklıların iştahını şimdiden kabartıyor.

Maalesef ufukta böyle bir versiyon görünmüyor. İlerleyen süreçte Urus’a eklenecek tek versiyon ise plug-in hybrid model olacak. Henüz teknik verileri bilinmeyen şarj edilebilir hibritin Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid ile aynı güç ünitesine sahip olacağı gelen iddialar arasında.