Lamborghini Urus’un tanıtımına sayılı günler kala araç hakkında gün geçtikçe daha fazla bilgi ediniyoruz. Urus’un, Instagram üzerinden paylaşılan son görüntüleri aracın iç mekanını gözler önüne serdi.

Platform kardeşleri Porsche Cayenne ve Bentley Bentayga’dan farklı olarak iç mekanda daha farklı biz çizgiye sahip olan Urus, altı düz direksiyonu, karbon fiber ve metalik detayları ile sportif karakterini ön plana çıkarmış.

İç mekanda ilk olarak bilgi-eğlence sistemini ve klima sistemini kontrol eden iki farklı dokunmatik ekran göz çarpıyor. İkinci ekran aracın sürüş modlarının seçimine olanak sağlayan tuş grubunun üzerinde konumlandırılırken Urus’ta yer alan üçüncü dijital ekran ise gösterge panelini oluşturuyor.

İç bölümde dikkat çeken diğer detaylar arasında ise iki renkli deri koltukları, iç mekanın rengiyle kontrast oluşturan dikişleri, altıgen havalandırma ızgaralarını ve eşsiz tuş takımını sayabiliriz.

4 Aralık’ta tanıtılacak olan Urus’un kaputunun altında 650 beygir güç ve 849 Nm tork sunan 4.0 litrelik V8 motorun bulunması bekleniyor. Bu motor sayesinde aracın 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlayacağı iddia edilirken aracın son hızının ise 300 km/s’den fazla olduğu gelen haberler arasında.