Lamborghini, büyük bir değişim sürecinden geçiyor. İtalyan otomotiv üreticisi, fabrikasını genişleterek öncekinden iki kat büyük bir hale getirdi ve üretim ile satışların ikiye katlanmasını sağlaması beklenen ilk crossover modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Aracın üretim versiyonunu henüz görmedik fakat Urus modelinin konsept hali 5 yıl kadar önce tanıtılmıştı. Gün geçtikçe modelin piyasaya sürülecek versiyonu ile ilgili daha çok bilgi sahibi oluyoruz.

Video, görünürde markanın üretim teknikleri ve merkez Sant’Agata Bolonese’nin genişletilmesi hakkında. Fakat biraz daha dikkatli bakarsanız üretimi yapılan modelin Huracan veya Aventador olmadığını anlayabilirsiniz.

İşçilerin parçalarını birleştirdiği modelin motoru önde yer alıyor ve iki tarafında ikişer kapı mevcut. Bir diğer deyişle Urus modelinin üretim aşamasına tanıklık ediyorsunuz.

Aracın tamamlanmış hali hala gözlerden uzak. Fakat çok yakın bir tarihte, hatta bir ay içinde Lamborghini, Urus modelini tanıtacak. İtalyan üretici, aracın tanıtım tarihini 4 Aralık olarak belirledi.