Hibrit süper otomobil konusunda yavaş kalan Lamborghini’nin Ar-Ge patronu Maurizio Reggiani, markanın bundan sonraki yeni nesil süper otomobil gamını plug-in hibrit modellerin oluşturacağını belirtti.

Konu ile ilgili konuşan Reggiani, ‘‘Süper spor otomobillerin bir sonraki haline baktığımda, teknolojide bir sonraki sıçrama olan plug-in hibriti görüyorum. Süper spor otomobil için tamamen elektrikli bir yapı uygun değil.’’ ifadelerini kullandı.

Reggiani, ‘‘Maksimum hız, taşıma kapasitesi ve pil ağırlığı gibi durumları göz önünde bulunduruyoruz, spor otomobillerimizde batarya ağırlığını düşürmeyi umduğumuz PHEV teknolojisini kullanmayı planlıyoruz.’’ açıklamasında bulundu.

Üç yıl önce, Lamborghini, ilk hibrid konseptini, Asterion LPI910-4’ü tanıtmıştı. Huracan’ın 5.2 litrelik V10 motoruna eşlik eden toplamda 296 beygir güç üreten 3 adet elektrikli motora sahip model firmanın sahip olduğu teknolojiyi gözler önüne sermişti.

Konsept modelin aksine üretim modeli Huracan bazlı olmayacak, bunun yerine atmosferik V12 motorlu yeni Aventador’un hibrit teknolojisi ile birlikte sunulması bekleniyor.