Lamborghini, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Aventador S Roadster modelini tanıttı ancak bununla yetinmeyen markanın ilerleyen günlerde daha özel bir otomobil için planları var gibi görünüyor.

Lamborghini Ar-Ge direktörü Maurizio Reggiani yaptığı açıklamada, ‘‘Yakında, en önemli müşterilerimize, ‘bir defalık’ olarak adlandırdığımız yeni bir model sunacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Ortaya çıkacak olan otomobil ile ilgili detaylar bilinmiyor ancak Reggiani, modelin “bazı yeni teknolojileri tanıtmak” için kullanılacağını söyledi. Sunulacak teknoloji hakkında ayrıntı vermeyen Ar-Ge patronu, Centanario modelinde ilk kez kullanılan dört tekerlekten yönlendirme sistemini daha sonra Aventador S modeline entegre ettiklerinin altını çizdi. Yani gelecek olan özel otomobilin de ilerleyen aşamada ortaya çıkacak yeni modellere ışık tutacağını söyleyebiliriz.

Lamborghini’nin şimdilik gizemini koruyan bu süper otomobilini satın almak ise çok kolay olmayacak, Reggiani otomobilin tanıtımından önce tüm örneklerin satılmasını beklediklerini belirtti. Bu durumun aslında pek de sürpriz sayılamayacağını söyleyen Ar-Ge patronu konu ile ilgili, ‘‘ Reventon, Reventon Roadster, Concept J, Veneno Roadster ve Sesto Elemento modellerinde de böyle olmuştu.’’ açıklamasında bulundu.

Lamborghini, aracın muhtemel alıcılarıyla 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtım öncesinde bir araya gelecek.