Land Rover Defender’ın üretimine sadece bir yıldır devam edilmiyor fakat aracın hayranları yeni bir modelin çıkması için yeteri kadar heyecanlı.

Land Rover, hayranlarına cevap olarak yakın zamanda yeni Defender’ı tanıtacak. Tasarım direktörü Gerry McGovern, yeni modelin orijinaline sadık kalması için çok kararlı olduklarını açıkladı.

Automotive News’e konuşan McGovern, aracın tasarım evresinin sona erdiğini ve üç ana özelliği bulunduracağını söyledi: başta tasarım olmak üzere, dayanıklılık ve hatasız mühendislik işi. Şirket, aracın bir teaser resmini bile yayınlamıştı. Resimde aracın kare bir ön tarafa ve düz tavana sahip olduğu görülüyor.

McGovern, kendisinin geriye değil de öne bakan bir modernist olduğunu ve yeni aracın retro bir havaya sahip olmayacağını belirtti.

Defender, tek bir model olarak değil ama bir aile olarak gelecek. Bu da demek oluyor ki başka modeller de bekleyebiliriz. Hiçbir bilginin kesinliği olmasa da aracın 2 kapılı, 4 kapılı, kamyonet ve 7 koltuklu versiyonlarını görmemiz muhtemel.

Defender’ın 2019 senesinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Haberlere göre araç, yekpare bir platform üzerinde ilerleyecek ve gücünü dört silindirli benzinli ve dizel motorlardan alacak.