Intel, tam otonom araçların tanıtımına yardımcı olmak için NBA’nın süper yıldızı LeBron James’in oynadığı bir reklam filmi çekti.

İşlemci üreticisi, otonom sürüş teknolojileri dünyasına agresif bir giriş yaptı. Şirket, otomobil üreticilerinin ve teknoloji şirketleri ile bir araya gelerek geleceğin araçlarına güç sağlamak için ihtiyaç duyulan işlemcileri sunmayı hedefliyor.

Bunu göz önünde bulunduran Intel, dünyanın en büyük sporcularından biri olan Lebron James’in oynadığı dijital reklam kampanyası ile kendi teknolojileri hakkında halkı bilgilendirmek istiyor.

Intel’in başkan yardımcısı Kathy Winter yaptığı açıklamada, halkın özerk otomobillere olan inancının çok düşük olduğu dikkat çekti.

Winter açıklasınında, ‘‘Toplumun şoförsüz otomobil korkusu beni şaşırtıyor. İnsan hatası ile meydana gelen kazaların her yıl 1 milyondan fazla ölüme neden olduğu göz önüne alındığında, insanın korkması gereken insanlar tarafından yönlendirilen arabalar. Ancak bugün hepimiz direksiyonun arkasına geçip karşı taraftan gelen aracın kendi şeridini takip etmesini umuyoruz. Bana göre, asıl bu araçlar otonom arabalar değilse korkmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Otonom araçların güvenliğini ön plana çıkaran bu reklam filmlerinin başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.