Lexus Genel Başkanı Yoshihiro Sawa, ikonik LFA modelinin yerine manevi bir halef üretmek istiyor fakat marka aynı fikirde değil, en azından şimdilik.

Lexus yeni bir spor araç yerine iki adet SUV’u pazara sürecek; Audi Q3 ve BMW X1’e rakip olan kompakt küçük SUV UX ve Range Rover Sport’a rakip 7 koltuklu büyük SUV RX.

Autocar’a konuşan Sawa, “LFA yerine geçecek spor bir otomobil yapmayı çok istiyorum ve hayallere sahip olmak çok önemlidir. Ama şu anda karışık bir durum içerisindeyiz. Önümüzde çözümü zor problemler ve farklı önceliklerimiz var.” dedi.

Lexus’un içinden kaynaklar LC coupe gibi etkileyici araçların, markanın imajını doğrudan etkilediğini ve daha fazla alıcıyı markayla buluşturduğunu belirtti.

Lexus LFA modelinden sadece 500 adet üreterek aracı 2012 yılında piyasaya sürdü. Araç gücünü 4.8 litre hacmindeki doğal emişli motordan alıyor. 552 beygir güç üreten motor devir yükseltmeye o kadar meyilli ki hiçbir analog sayaç yetişemiyor. Japon süper otomobilin namı gün geçtikçe daha çok duyuldu. Bunun sebebi ise ikinci el pazarında aracın fiyatının her geçen gün artması.