Lexus, 2010 yılının sonunda başladığı LFA modelinin 500 adetlik üretiminin ardından aracın üretimine 2012’nin Aralık ayında son vermişti. O günden itibaren LFA’nın selefi konusunda birçok iddia ortaya atılsa da Lexus bu iddiaları yalanlamıştı, ta ki bugüne kadar.

2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda konuşan Lexus’un başkan yardımcısı ve genel menejeri Jeff Bracken Japon markanın yeni bir süper otomobil üretebileceğini ima etti.

Firmanın dikkat çekici yeni bir otomobile ihtiyaç duyduğunu belirten Bracken, ”Bayilerimize LFA’nın yeni nesli hakkında birçok istek geliyor. Bu yüzden asla bilemezsiniz.” ifadelerini kullandı. LFA’nın halefi için çok sayıda istek aldıklarını saklamayan Bracken, bu durumu  kesinlikle göz ardı edemeyeceklerini ve bu tür bir model için kapıyı kapatmadıklarını belirtti.Lexus’un küresel Başkanı Yoshihiro Sawa da aynı fikirleri paylaşırken olası bir yeni süper otomobil hakkında başka bir bilgi ise bulunmuyor.

Bu projenin yanında, Lexus önceliği SUV modellere vermiş gibi görünüyor. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen LF-1 Limitless konsept modeli ile LX modelinin ipuçlarını paylaşan marka gittikçe büyüyen SUV pazarında elini güçlendirmek istiyor.