Lotus CEO’su Jean-Marc Gales’in ilerleyen dönemde SUV planlarının olduğunu açıklamasının ardından Lotus’un coupe formlu crossover modelinin patent görselleri internete sızdırıldı.

SUV model için Geely’nin onayını bekleyen markanın sızdırılan görselleri oldukça dikkat çekici. Çinli ‘pcauto.com.cn’ tarafından paylaşılan görseller diğer Lotus modellerinden birçok unsuru içinde barındırıyor. Belirgin bir omuz çizgisine sahip olan model eğimli bir tavan çizgisine sahip. Arka bölümde yuvarlak stop lambaları diğer Lotus modelleri ile benzerlik gösteriyor. SUV model, sahip olduğu çift egzoz çıkışı ve kocaman difüzör ile Lotus’un sporcu kökeninden de kopmadığını gösteriyor.Coupe formlu performanslı crossover piyasası Lotus’un da gelişiyle iyice hareket kazanacak. Lamborghini, Urus ile bu piyasaya girmeye hazırlanırken Audi de daha büyük Q8 ile bu alanda kendisine yer bulmaya çalışacak.

Gales, hafif yapılı performanslı SUV model ile piyasada kendilerine yer bulabileceklerini söylerken yeni modellerinin ‘çok farklı bir şekilde ele alındığını’ vurguladı.

Bu tür bir modelin piyasaya çıkışı elbette birçok otomobil severi heyecanlandıracaktır, Lotus’un SUV’ye nasıl bir yorum katacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.