Lotus’un patronu Jean-Marc Gales spor araçlarının üretimine Norfolk, Birleşik Krallık’ta devam edeceklerini söyledi. Fakat gelecekte üretecekleri crossover modeli markanın anavatanının dışında üretilebilirmiş.

Lotus, Geely tarafından satın alınmasıyla beraber ilki piyasaya 2021 senesinde sunulmak üzere yeni nesil araçlar üretmeye başlayacak.

Lotus’un yeni modelleri arasında bir de SUV yer alacak. Gales’e göre ise bu araç pazarda kendine göre bir mevkii edinebilir.Autocar’a konuşan Gales, “Spor arabalarımız her zaman olacak fakat şimdi gözümüzü başka segmentlere diktik.” dedi ve ekledi: “Öte yandan SUV pazarı da değişiyor. Artık sadece yüksek ve geniş araçlardan ibaret değiller. Büyük bir Pazar ve kendi içinde de segmentlere ayrılıyor. Ve bunların arasında tam da Lotus’a uygun bir mevkii var. Hafif, aerodinamik ve yol tutuşu başka hiçbir araca benzemeyen bir SUV. Şu an çalışmalar devam ediyor. Yönetim kurulunun onayından geçmesi gerek fakat önümüzde parlak bir gelecek var.”

Gales ayrıca spor araçlarının üretimine Norfolk’ta devam edeceklerine değindi. Fakat diğer modelleri başka yerlerde geliştirilebilirmiş. “Spor araçlarımızın üretimi Birleşik Krallık’ta devam edecek. Diğer araçlarımız konusunda ne yapacağımızın ise tanımlanmaya ihtiyacı var.” dedi.Lotus’un patronu yeni nesil Elise, Exige ve Evora modellerini benzer bir platformda 2021 yılına kadar piyasaya sürmek istiyor.

Gales, “Hala yeni nesil araçlarımız üzerinde çalışıyoruz.” dedi ve “Önümüzde açık bir kitap var ki bu iyi bir şey. Arkamızda ise dünya çapında bir otomotiv üreticisi var. Bunu yeni bir bölüm olarak görüyorum. Bir tanesi kapandı ve şimdi başka bir taneye geçiş yapıyoruz. Bu bizim için ve bu bölge için iyi bir haber. Yapılacak birçok iş var ve ben burada kalmaya devam edeceğim.” diyerek ekledi.