Skoda’nın 2018 yılında Karoq Scout modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu aracın büyük kardeşi Kodiaq Scout’tan çokça ilham alması da şaşırtıcı olmayacaktır. Aracın adının sonundaki Scout kelimesi ise bu otomobilin standart versiyonunun araziye yönelik hali olduğu anlamına geliyor. Volkswagen markasındaki Alltrack, Audi markasındaki Allroad ve Seat markasındaki X-Perience gibi.

Indian Autos Blog tarafından resmedilmiş bu görüntüde Karoq Scout, Kodiaq’ın küçültülmüş haline benziyor. Fakat standart Karoq’tan daha sağlam bir görüntü yakalamayı başarmış.

Aracın ön tarafında bulunan gümüş rengindeki tampon, alt koruma tabakası, yenilenmiş hava girişleri ve farklı bir görünüme sahip sis farları araca eklenen modifikasyonlar arasında. Resmedilmiş versiyonda aracın yan taraflarındaki siyah çamurluklar, gümüş rengi yan aynalar ve yeni bir tasarıma sahip jantlar da oldukça dikkat çekiyor.

Skoda Karoq modelini 5 farklı motor seçeneğiyle sunuyor fakat Scout versiyonunda bu motor seçeneklerinin hepsinin sunulmaması olası bir durum. Araç muhtemelen 150 PS güç üreten 1.5 litre hacmindeki TSI motor, 150 PS ve 195 PS seviyesinde güçler üreten 2.0 litre hacmine sahip TDI motorlar ile müşterilere sunulacak.

Yeni Karoq Scout’un Mart ayında gerçekleşecek olan Cenevre otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Yani aracın tanıtımı ağabeyi Kodiaq Scout ile tam bir yıl arayla yapılmış olacak.