Land Rover, 2018 model yılı için Range Rover modeline çeşitli yenilikler getirdi.

Büyük oranda mevcut modele benzeyen araç detaylarda selefinden ayrılıyor. Araçta tasarım anlamındaki en büyük değişiklikler arasında ise yeni ızgara ve Pixel lazer teknolojiye sahip yeni aydınlatma elemanları yer alıyor.

Araçtaki en büyük değişiklik ise iç mekanda. İki adet 10 inç boyutundaki ekrana ev sahipliği yapan yeni Touch Pro Duo bilgi eğlence sistemi sürücüsünü karşılarken, 24 farklı yönde ayarlanabilen ön koltuklar da sürücüsünü en uygun sürüş pozisyonuna getirmekle görevlendirilmiş. Bu koltukların kontrol elemanları ise yeni kapı panellerindeki yerlerini almış. Araçta yer alan bir diğer yenilik olan 12 inç boyutundaki dijital gösterge paneli de araç hakkındaki tüm bilgileri sürücüsüne aktarıyor.Yapılan teknolojik iyileştirmeler ön koltuklarla sınırlı kalmamış. Arka bölümde 40 dereceye kadar yatabilen ve 25 farklı masaj ayarına sahip koltuklara yer veren Land Rover bu bölümde yolculuk edecek olan müşterilerini de düşünmüş. 4G Wi-Fi Hotspot desteği ile 8 cihaza kadar bağlantı sunabilen araçta birçok şarj soketine yer verilmiş.

Kaputun altında da çeşitli yeniliklere yer verilen araçta en çok dikkat çeken güç ünitesi ise 2019 yılında piyasaya sürülecek olan 2.0 litrelik dört silindirli motora eşlik eden 13.1 kWh lityum-iyon bataryaya sahip elektrik motoruna sahip hibrit ünite oldu. Toplamda 404 beygir güç ve 640 Nm torka sahip bu güç ünitesi aracın 0’dan 100 km/s sürate hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlamasını sağlıyor. Aracın maksimum hızı 220 km/s olarak açıklanırken tamamen elektrikli kullanımdaki menzilinin 51 km olduğu belirtildi.Daha fazla güç isteyen müşteriler için ise elden geçirilen 5.0 litrelik V8 motor seçenekler arasında yer alacak. 565 beygir güç ve 760 Nm tork değeri sunan aracın 0-100 km/s hızlanması ise 5.2 saniye.

Yeni model için İngiltere’de siparişler alınmaya başlarken aracın müşterilerine ulaşması 2017 yılının sonunu bulacaktır. Aracın 2019 yılında piyasaya sürüleceği söylenen hibrit versiyonunun ise tam olarak ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı henüz açıklanmadı.