Jeep, elden geçirilen Cherokee modelini Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Fuar öncesinde paylaşılan 4 görsel ile makyaj operasyonu geçiren modeli gözler önüne seren marka, araç hakkında başka ayrıntı vermekten ise kaçındı. Motor seçenekleri hakkında gelen sorulara kaçamak yanıtlar veren üretici, sadece yeni modellerinde daha verimli motorlara yer verileceğini söylemekle yetindi.

2013 yılından beri yollarda olan model, Jeep’in geleneksel karakterinden uzaklaşarak daha fazla şehir odaklı bir hal almıştı, bu durum off-road tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmış olsa da, satışların yaklaşık olarak iki katına çıkmış olması Jeep’in ne kadar doğru bir karar verdiğini kanıtlar nitelikte.Makyaj ile birlikte aracın genel çizgisini koruyan marka, ön bölümde daha kalın bir far tasarımı benimseyerek Grand Cherokeee’ye bir adım daha yaklaşmış. Yeni ön bölüm ile birlikte çift far dizaynını geride bırakan Cherokee’nin daha olgun bir yüze kavuştuğunu söyleyebiliriz. Arka bölümde de başarılı formüle devam edildiğini görüyoruz. Bu bölümde de fazla bir değişiklik yapmayan marka stop lambalarının LED grafiklerini gözden geçirirken daha küçük kedi gözlerine yer vermiş.

Makyaj operasyonunun ardından Latitude, Latitude Plus, Limited, Overland ve Trailhawk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Cherokee ile Jeep, başarısını arttırarak devam ettirme niyetinde. Şimdilik bu görselleri yayınlayan markanın 16 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan Detroit Otomobil Fuarı’na kadar araç hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını düşünüyoruz.